Warning: DOMDocument::loadHTML(): Tag figure invalid in Entity, line: 2 in /home/rwerxtai/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 990

Warning: DOMDocument::loadHTML(): Tag figure invalid in Entity, line: 10 in /home/rwerxtai/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 990

Warning: DOMDocument::loadHTML(): Tag figure invalid in Entity, line: 49 in /home/rwerxtai/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 990

Warning: DOMDocument::loadHTML(): Tag figure invalid in Entity, line: 81 in /home/rwerxtai/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 990

Warning: DOMDocument::loadHTML(): Tag figure invalid in Entity, line: 81 in /home/rwerxtai/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 990

Warning: DOMDocument::loadHTML(): Tag figure invalid in Entity, line: 81 in /home/rwerxtai/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 990

Warning: DOMDocument::loadHTML(): Tag figure invalid in Entity, line: 129 in /home/rwerxtai/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 990

Warning: DOMDocument::loadHTML(): Tag figure invalid in Entity, line: 167 in /home/rwerxtai/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 990

Warning: DOMDocument::loadHTML(): Tag figure invalid in Entity, line: 198 in /home/rwerxtai/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 990

Warning: DOMDocument::loadHTML(): Tag figure invalid in Entity, line: 224 in /home/rwerxtai/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 990

Warning: DOMDocument::loadHTML(): Tag figure invalid in Entity, line: 251 in /home/rwerxtai/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 990

Warning: DOMDocument::loadHTML(): Tag figure invalid in Entity, line: 282 in /home/rwerxtai/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 990

Warning: DOMDocument::loadHTML(): Tag figure invalid in Entity, line: 282 in /home/rwerxtai/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 990

Warning: DOMDocument::loadHTML(): Tag figure invalid in Entity, line: 314 in /home/rwerxtai/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 990

Warning: DOMDocument::loadHTML(): Tag figure invalid in Entity, line: 343 in /home/rwerxtai/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 990

Warning: DOMDocument::loadHTML(): Tag figure invalid in Entity, line: 387 in /home/rwerxtai/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 990

Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 406 in /home/rwerxtai/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 990
قیمت فروش میوه خشک عمده در بازار - لاوینسا

قیمت فروش میوه خشک عمده در بازار

قیمت فروش میوه خشک عمده در بازار

قیمت فروش میوه خشک عمده در بازار علاوه بر بحث کیفیت محصول و بسته بندی یا فله بودن، به مواردی مانند موجودی بازار و میزان تقاضای مشتریان در هر فصل نیز ارتباط دارد که در خصوص انواع میوه خشک اسلایس شده صنعتی متفاوت خواهد بود.

فروش انحصاری میوه خشک در تهران

فروش انحصاری میوه خشک در تهران

همان طور که می دانید بازار تهران مرکز خرید و فروش انواع محصولات تولید شده در سراسر کشور است و حتی علاوه بر تولیدات داخلی، بسیاری از کالاهای وارداتی را نیز در این بازار می توان معامله نمود.

بنابراین در خصوص فروش عمده ی انواع میوه خشک و ارسال به سراسر کشور نیز می توان از بازار این شهر استفاده کرد.

ارائه ی نمایندگی و فروش انحصاری میوه خشک در تهران و سایر شهرستان ها از موقعیت های بسیار ویژه ای است که می تواند موجب رونق کسب و کار تولید کنندگان و فعالان صنعت میوه خشک در کشور گردد.

در واقع یکی از بهترین میوه خشک ها به لحاظ قیمت و کیفیت را به دلیل ظرفیت بالای کارگاه های و کارخانجات فعال در تهران، می توان از این شهر تهیه نمود و با دریافت فروش انحصاری و نمایندگی در شهرهای مختلف، موقعیت مناسبی به لحاظ پخش و عرضه ی این محصول کسب نمود.

انواع میوه خشک های صنعتی عبارتند از:

 • آلو کالیفرنیا
 • آلو شابلون
 • پرتقال
 • کیوی
 • خرمالو
 • هلو
 • شلیل
 • آناناس
 • انبه

و انواع مختلف دیگر از میوه خشک های داخلی و خارجی.

 قیمت صادرات میوه خشک 98

قیمت صادرات میوه خشک 98

با توجه به ظرفیت بالای تولید انواع میوه با بهترین کیفیت در شهرهای مختلف کشور، پتانسیل بسیار خوبی برای توسعه ی صنعت میوه خشک در ایران داریم.

در واقع صنعتی که شاید بتوان گفت قدمت آن به کمتر از 20 سال می رسد، در سال  98 شرایط بسیار خوبی برای افزایش تولید و ورود به بازار های جهانی دارد. به همین دلیل در سال های گذشته نیز بخش عمده ای از انواع میوه خشک های تولید شده به تجارت میوه خشک اختصاص یافته است.

کیفیت بالا و طعم عالی این محصولات در بازار های جهانی مورد توجه بالایی قرار گرفته است و همین عامل نوید مهمی جهت گسترش تولید مرغوب ترین میوه خشک ایرانی و صادرات میوه خشک محسوب می شود.

همان طور که می دانید، میوه خشک مخلوط یا ساده با توجه به هزینه های اولیه ی بالای آن در مقایسه با خشکبار سنتی، برای افزایش فروش داخلی نیازمند ساختارهایی جهت کاهش قیمت و افزایش مصرف می باشد.

این در حالیست که برای خریدار میوه خشک جهت صادرات، با در نظر گرفتن کاهش ارزش پول ملی، شرایط بسیار ایده آلی به لحاظ قیمتی وجود خواهد داشت. بنابراین سال 98 به عنوان یکی از بهترین فرصت ها جهت افزایش تولید و رونق بخشی بیشتر به بخش خارجی محسوب خواهد شد.

خریدار انواع میوه خشک بسته بندی

اما شرایط عرضه و فروش میوه خشک عمده در بازارهای عمده ی ایران به ویژه مشهد و تهران، به دو صورت کلی بسته بندی و فله می باشد؛ امری که در خصوص انواع خشکبار و محصولات غذایی صادق است.

در واقع هر کدام از روش های توزیع، مشتریان و خریداران خاص خود را دارد. اما نمی توان اهمیت روز افزون استفاده از محصولات غذایی به صورت بسته بندی را منکر شد به ویژه این که در امر صادرات اهمیت ویژه ای به خود می گیرد.

بخشی از نکات مورد توجه برای خریدار میوه خشک بسته بندی را می توان در دو مورد زیر خلاصه نمود.

افزایش ماندگاری میوه خشک با استفاده از بهترین بسته بندی ها

 در واقع بسته بندی در صورتی که به صورت اصولی و استاندارد انجام شود، تأثیر چشمگیری در افزایش مدت زمان استفاده از آن برای مصرف کنندگان خواهد داشت.

کاملاً واضح است که بحث حفظ کیفیت و بهداشت نیز میوه خشک بسته بندی شده با شرایط آسان تری قابل انجام خوهد بود.

جذابیت بیشتر میوه خشک بسته بندی شده برای مشتریان

با رونق صنعت بسته بندی و تأثیر مستقیم آن بر میزان جذب مشتریان، نمی توان از اهمیت این مسئله در خصوص میوه خشک نیز غافل شد.

در واقع همان قدر که کیفیت و زیبا بودن میوه خشک های مخلوط و ساده ی عرضه شده در سطح بازار برای مشتریان مهم است، این که بسته بندی جذابی ارائه شود نیز اهمیت خود را دارد. این امر به ویژه برای شرکت صادرات میوه خشک با در نظر گرفتن اقبال روز افزون مصرف کنندگان در سطح جهان به استفاده از محصولات بسته بندی، از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

قیمت میوه خشک داخلی در بازار

قیمت میوه خشک داخلی در بازار

سابقه ی مصرف انواع خشکبار یا همان میوه های خشک شده به شیوه ی سنتی، به سالیان بسیار دور بر می گردد و خشک شدن میوه ها برای استفاده در طول سال، روشی است که در طول تاریخ در نقاط مختلف جهان مورد استفاده ی دولت های مختلف قرار گرفته است.

ایران نیز در زمینه ی تولید انواع خشکبار نظیر، آلو بخارا، توت خشک، انجیر، قیسی و برگه زردآلو، انواع کشمش و مواردی از این دست ید طولایی دارد. بنابراین با تولید میوه خشک به شیوه ی صنعتی، در واقع نحوه ی تولید این محصولات دچار تحول بزرگی شده است، در حالی که بازار مصرف آن از قبل وجود داشته.

اما آیا بازار مصرف میوه خشک صنعتی در بازار داخلی از رونق خوبی برخوردار است؟

در پاسخ به این سوال باید توجه داشت که قیمت فروش میوه خشک صنعتی در مقایسه با آن چه تحت عنوان خشکبار سنتی تا کنون ارائه می شد، با نرخ بیشتری ارائه می شود. اما این نکته را نیز باید در نظر داشت که کیفیت این محصولات نیز بالا می باشد.

اما به طور کلی خریدار انواع میوه خشک در بازار شهرهای بزرگی چون، تبریز، تهران، مشهد و شیراز و به تدریج در سایر شهرها رو به افزایش است.

در واقع برخلاف افزایش قیمت میوه خشک سال 97 در مقایسه با سال های قبل از آن و یا حتی در مقایسه با قیمت میوه خشک سال 96، باز هم مشتریان و خریداران زیادی متقاضی سفارش این محصول هستند.

به ویژه آن که با استفاده از ایجاد بستر های عرضه و فروش محصولات در فضای مجازی، خرید اینترنتی میوه خشک نیز رونق گرفته و روند رو به رشدی را طی می کند.

صادرات میوه خشک در ایران

صادرات میوه خشک در ایران

همان طور که قبلا اشاره شد، ظرفیت بسیار بالایی را برای تولید میوه خشک در شهرهای مختلف کشور داریم و این بدان معنی است که علاوه بر امکان تأمین نیاز مصرف کنندگان و خریداران میوه خشک صنعتی در داخل کشور، شرایط برای تجارت میوه خشک و صادرات نیز مهیاست.

امری که در سال های اخیر توسط تولید کنندگان و شرکت های صادر کننده میوه خشک عملی شده و خوشبختانه با استقبال بسیار خوبی نیز در بازارهای جهانی برخوردار بوده است.

در این راستا توجه به موارد زیر می توان شرایط بهتری جهت صادرات انواع میوه خشک تولید شده در ایران ایجاد نماید.

 • نیاز سنجی درست از شرایط مورد پذیرش کیفی و قیمت صادرات میوه خشک در کشورهای مختلف
 • توجه ویژه به بحث صادرات میوه خشک بسته بندی جهت برندسازی
 • بررسی موارد مصرف میوه خشک و فرآورده های آن

بدون شک توجه به هر یک از موارد فوق و دیگر عوامل مؤثر در این خصوص می تواند موجب انجام تجارتی موفق تر شود.

مرغوب ترین میوه خشک در بازار

مرغوب ترین میوه خشک در بازار

اما یکی از نکاتی که در خصوص تولید و عرضه انواع میوه خشک به بازار داخلی و خارجی حائز اهمیت است، بحث کیفیت و مرغوبیت محصول است. بدیهی است که مرغوب ترین میوه خشک را باید از بهترین میوه های تازه تهیه نمود و استفاده از کیفیت های پایین از میوه های تازه، درجات کیفی پایین تری نتیجه می دهد.

اما علاوه بر این مسئله، گزینه های دیگری نیز در تعیین میزان کیفیت میوه خشک اثر گذار است.

مسائلی مانند نحوه ی تولید میوه خشک، نوع  دستگاه مورد استفاده برای خشک کردن، زمان خشک شدن و در نهایت بحث شرایط نگهداری و بسته بندی این محصول نیز مطرح خواهد بود.

قطعاً با رعایت هر کدام از موارد بیان شده در حد استانداردهای قابل قبول، می توان بهترین میوه خشک های صنعتی را وارد بازار نمود؛ امری که در افزایش جذب مشتری تأثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

کارگاه بهداشتی تولید میوه خشک

کارگاه بهداشتی تولید میوه خشک

در حال حاضر تولید میوه خشک در ایران در سطح عمده هم در سطح کارگاهی و هم کارخانه ای صورت می گیرد. اما جدای از مسئله ی میزان تولید، نکته ای که در سطوح مختلف تولید میوه خشک مهم است، بحث بهداشت تولید می باشد.

همان طور که می دانید، صنایع غذایی مختلف فعال در ایران برای ارائه ی تولید و ارائه ی محصولات به بازار، نیازمند دریافت استاندارد ها و مجوز هایی مانند پروانه بهداشت یا همان سیب سلامت می باشند.

حفظ بهداشت محل تولید میوه خشک، بهداشت دستگاه ها، رعایت اصول بهداشتی تولید توسط کارمندان، همه از اصولی هستند که بایستی در همان ابتدای تأسیس کارگاه میوه خشک کنی مورد توجه قرار گیرند. و قاعدتاً در صورت توجه کافی به هر کدام می توان محصول سالم تر و مرغوب تری به بازار ارائه داد.

هم اکنون کارگاه های بسیاری در سراسر کشور در زمینه ی تولید انواع میوه خشک فعال هستند. تولید به صورت سفارشی و بر اساس تقاضای مشتری و یا تولید جهت انتقال به انبار یا سردخانه دو روش کلی است که توسط این کارگاه ها انجام می گیرد.

فروشندگان میوه خشک

فروشندگان میوه خشک در بازار

حال که از بحث تولید میوه خشک و اهمیت فروش آن در داخل کشور و حتی صادرات آن توسط شرکتهای صادرات میوه خشک سخن به میان آمد، لازم است کمی هم به بازارهای مصرف ان بپردازیم.

این که محل های فروش و موارد مصرف این محصول کدام موارد هستند و یا به عبارت دیگر فروشندگان میوه خشک چه کسانی هستند؟

بدون شک مانند سایر میوه خشک های سنتی یا همان خشکبار، مصرف آجیلی یکی از ابتدایی ترین و اولین موارد کاربرد میوه خشک می باشد.

فروشندگان محصولات آجیلی در شهرهای مختلف، ضمن ارائه ی انواع آجیل و خشکبار نظیر، پسته، بادام، گردو، فندق، توت خشک، انجیر، آلو، قیسی و مواردی از این دست، می توانند بخشی از سبد فروش خود را به آجیل میوه خشک اختصاص دهند.

محصولی که بیشتر به عنوان یک محصول لوکس و با قیمت بالا ارائه می شود. اما علاوه بر مصرف رایج فوق، استفاده در تولید دمنوش های میوه ای و صنایع فرآوری نظیر تولید شیرینی، نیز از دیگر گزینه هایی هستند که برای مصرف میوه خشک مناسب می باشد.

کارخانه خط تولید میوه خشک در ایران

با توجه به ظرفیت بالایی که برای تولید میوه خشک در ایران وجود دارد، بسیاری از افراد از جمله باغداران میوه، به فکر راه اندازی خط تولید میوه خشک کن صنعتی می افتند.

اما راه اندازی کارخانه و خط تولید میوه خشک هزینه های بسیاری دارد. هزینه ی مکان، دستگاه های میوه خشک، هزینه ی کارگر، هزینه ی حامل های انرژی و مواردی از این دست بخش مهمی از هزینه ها را شامل می شوند.

حال تصور کنید فردی امکان سرمایه گذاری بالایی برای احداث کارخانه و یا کارگاه برای تولید میوه خشک داشته باشد، آیا پس از تولید میوه خشک، امکان فروش آن و بازگشت سرمایه برای همه ی افراد میسر است؟

حقیقتی که در این رابطه انکار ناپذیر است، بحث اهمیت بررسی بازار فروش میوه خشک قبل از شروع به تولید است؛ امری که برای برخی به دلیل عدم بررسی و برنامه ریزی درست، هزینه های بسیاری به دنبال داشته است.

در واقع اگر چه نمی توان از رونق روز افزون بازار میوه خشک غافل شد، اما نمی توان از اهمیت فروش نیز چشم پوشید. امروزه فروش یک محصول قبل از تولید آن اهمیت دارد و بنابراین در خصوص تأسیس کارگاه یا کارخانه، بایستی در زمینه ی بازارهای فروش و امکان جذب مشتری نیز برنامه ریزی های لازم انجام گیرد.

 پخش عمده میوه خشک به تمام نقاط کشور

پخش عمده میوه خشک  به تمام نقاط کشور

همان طور که قبلاً اشاره شد تهران به عنوان پایتخت ایران و بزرگ ترین شهر کشور، از پتانسیل های بالایی در خصوص تولید و خرید و فروش میوه خشک برخوردار است و بنابراین مرکز پخش عمده میوه خشک به سراسر کشور، شهر تهران می باشد.

تولید میوه خشک در شمال کشور، ارومیه، اصفهان، شیراز و بسیاری از نقاط دیگر و فروش عمده میوه خشک در تهران، موقعیتی عالی برای این شهر ایجاد نموده است و بنابراین برای سفارش خرید عمده ی بسیاری از انواع میوه خشک، مراجعه به این شهر می تواند یکی از بهترین انتخاب ها باشد.

ضمن آن که فروش میوه خشک در تهران علاوه بر تنوع محصول و امکان دسترسی به قیمت و کیفیت های مختلف، شرایط ویژه ای را نیز به جهت حمل و نقل خواهد داشت.

حمل و نقل هوایی، ریلی، جاده ای از جمله روش هایی است که برای ارسال بار از این شهر به شهرهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

و فعالیت تعداد زیادی از خطوط اتوبوس و باربری از تهران به سایر نقاط ایران، از جمله مزیت هایی است که موجب می شود، علاوه بر بحث قیمت و کیفیت، برای خریدار عمده شرایط بهتری ایجاد نماید. این امر به خصوص با افزایش قیمت فروش میوه خشک سال ۹۷ می تواند تا حدودی به بحث مدیریت هزینه ها کمک نماید.

بازار فروش میوه خشک بسته بندی شده

بازار فروش میوه خشک بسته بندی شده

نحوه ی توزیع و پخش انواع میوه خشک مانند بسیاری از محصولات صنایع غذایی به دو شکل فله ای و بسته بندی صورت می گیرد.

فروش  فله ای میوه خشک در آجیل فروشی ها در ظروف مختلفی انجام می شود که یکی از لوکس ترین و جذاب ترین آن ها، ارائه در ظروف شیشه ای بزرگ است. انواع میوه خشک های صنعتی را در آجیل فروشی های بزرگ کشور در ظروف بزرگ شیشه ای به صورت ساده یا مخلوطی از انواع میوه خشک می توان مشاهده نمود.

تنوع رنگی جذاب عرضه شده در این ظروف امری است که می تواند برای هر مشتری جذاب باشد.

اما در کنار فروش فله ای، فروش میوه خشک بسته بندی نیز جایگاه ویژه ای دارد؛ به ویژه آن که امکان ارائه ی وزن های متفاوت و مشخصی از انواع میوه خشک در میوه خشک بسته بندی میسر خواهد بود.

40، 50، 100، 200، 250، 300 و 500 گرمی از جمله وزن هایی هستند که در بازار به فروش می رسند.

البته اشکال مختلف و کیفیت های متفاوتی از بسته بندی را نیز در بازار می توان مشاهده کرد:  

 • پاکت کرافت
 • ظروف تلقی در اشکال مختلف
 • ظروف خاتم
 • لفافه آلومینویم

قطعاً قیمت میوه خشک بسته بندی نیز خود بسته به کیفیت میوه خشک و نوع بسته بندی مورد استفاده، متغیر خواهد بود.

 معتبریترین فروشگاه میوه خشک در تهران

معتبریترین فروشگاه میوه خشک در تهران

اما برای خرید میوه خشک به صورت حضوری در بازار تهران، فروشگاه های زیادی وجود دارند. فروشگاه هایی که هر کدام انواع مختلفی از میوه خشک را با کیفیت ها و قیمت های متفاوت عرضه می کنند.

به عنوان مثال یکی از معتبر ترین فروشگاه های عرضه آجیل و خشکبار برند تواضع است. که در کنار فروش محصولات آجیلی، انواع میوه خشک را نیز به مشتریان خود ارائه می دهد.

بدیهی است که قیمت میوه خشک تواضع نیز بسته به میزان مرغوبیت میوه خشک و البته نوع میوه خشک متفاوت خواهد بود. اما با توجه به اعتباری که این فروشگاه به عنوان یک برند محصولات آجیلی دارد، یکی از انتخاب های مناسب برای خرید انواع میوه خشک صنعتی خواهد بود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما