قیمت میوه خشک صادراتی اسلایس شده صنعتی

میوه خشک اسلایس شده صنعتی محصولی عالی برای عرضه در بازارهای صادراتی است؛ از یک سو بهترین کیفیت و طعم توسط تولید کنندگان ایرانی تولید می شود و از طرفی قیمت عرضه ی آن برای یک مشتری صادراتی مناسب تر از برخی کشورهای تولید کننده ی این محصول است و همین امر یک موقعیت ویژه برای توسعه ی تجارت میوه خشک فراهم آورده است.

قیمت صادراتی میوه خشک مناسب بازارهای اروپایی

ایران مبدأ صادراتی بسیار خوبی برای بسیاری از کالاهاست؛ قیمت تمام شده ی پایین تولید در ایران برای بسیاری از کشورها از یک سو و از طرفی داشتن راه های آبی و زمینی مناسب و کم هزینه باعث شده که حتی خرید کالاهای واردتی به ایران، مناسب تر از خرید مستقیم از کشور تولید کننده تمام شود.

بنابراین در مورد محصول ویژه ای چون میوه خشک که پتانسیل های کیفی و کمی بسیار عالی در ایران وجود دارد، مسئله به صورت ویژه ای قابل بررسی خواهد بود.

کافی است به درستی بدانیم که هر یک از میوه خشک های تولید شده در نقاط مختلف کشور، مناسب چه بازارهایی است و یا کدامین محصولات را متناسب با نیاز بازار جهانی می توان به این لیست افزود.

به این ترتیب می توان در مورد مسائل مانند میزان کیفیت، نوع بسته بندی، تنوع محصول و مواردی از این دست، بهتر تصمیم گیری کرد.

بهترین چیپس میوه اسلایس ایرانی

دانستیم که برای صادرات میوه خشک باید به درستی از بازار هدف شناخت داشته و مطابق با استاندارهای همان بازار اقدام به تولید محصول کنیم.

اما ایران در چه محصولاتی بهترین موقعیت را دارد؟

برای پاسخ به این سؤال باید ببینیم چه میوه هایی در ایران قابل تولید است و کدام یک از محصولات برای خشک کردن وارداتی است؟

عموماً در لیست قیمت میوه خشک مخلوط و ساده ایرانی محصولات متنوعی به چشم می خورد که بسیاری از آن ها در خود ایران تولید می شود؛ هلو، آلو شابلون، خرمالو، کیوی، طالبی، توت فرنگی و بسیاری  از انواع دیگر.

اما در این میان محصولاتی چون موز، انبه، نارگیل و آناناس وارداتی است و بنابراین میوه خشک آن ها با قیمت بیشتری تولید می شود و بنابراین شاید برای تجارت میوه خشک گزینه های مناسبی نباشند.

اما به جز چهار مورد بیان شده، از تنوع بسیار خوبی از نظر میوه و تبعاً میوه خشک برخوردار هستیم که هر یک می تواند به بهترین نحو تولید و در بازار جهانی عرضه شود.

تجارت میوه خشک با ترکیه و روسیه

اما برای صادرات میوه خشک انتخاب کدام کشورها باید در اولویت باشد؟ بی تردید کشورهای همسایه و بازارهایی که سابقه ی واردات خشکبار از ایران را دارند بایستی در اولین انتخاب ها برای این منظور قرار بگیرند.

صادرات میوه خشک به روسیه و صادرات میوه خشک به عراق از جمله بهترین گزینه هایی است که در این باره می توان مثال زد.

حتی تجارت میوه خشک با مانند ترکیه که خود تولید کننده میوه خشک و حتی صادرکننده ی این محصول بوده و جایگاه خوبی نیز در این زمینه دارند، گزینه های خوبی هستند.

در واقع کیفیت و قیمت میوه خشک در ترکیه به گونه ای است که این محصول را به یک انتخاب مناسب جهت فروش در این بازار تبدیل کرده است.

بدیهی است که ظرفیت های بیشتری برای شرکت صادرات میوه خشک وجود دارد و می توان این محصول را در بسیاری از کشورها عرضه نمود؛ همچنان که خشکبار ایرانی در نقاط مختلفی عرضه شده و مورد استقبال قرار گرفته است، اما شروع کار با کشورهای همسایه با هزینه های کمتری همراه بوده و زودتر به نتیجه می رسد.

قیمت روز انواع میوه خشک صنعتی

فکر می کنید قیمت میوه خشک صنعتی تا چه میزان در جذب مشتری برای فروش مؤثر است و آیا شرکت هایی که قیمت های پایین تری دارند، سهم بیشتری از بازار را از آن خود می کنند؟

در پاسخ به این سؤال نه تنها در مورد میوه خشک که بسیاری از محصولات باید به آمارها رجوع کرد؛ که نشان می دهد تأثیر قیمت محصول بعد از کیفیت قرار می گیرد و حتی بسیاری از افراد در جامعه حاضرند در ازای دریافت خدمات و کیفیت های بیشتر، قیمت های بیشتری را نیز پرداخت کنند.

بنابراین به جای تمرکز بر کاهش قیمت، بایستی به افزایش کیفیت محصول و خدمات پرداخت.

اما برای این منظور در قدم اول دیده شدن و برند شدن مهم است و با وجود شرکت های زیادی که در زمینه ی تولید و فروش میوه خشک فعالیت می کنند، اهمیت این امر بیشتر آشکار می شود.

وجود تعداد زیادی تولید کننده میوه خشک در مشهد و فعالیت کارخانه میوه خشک کنی در تبریز، تهران و بسیاری از شهرهای دیگر مؤید این مطلب است.

بنابراین همزمان با ارتقای کیفیت و خدمات بایستی برندسازی نیز به طور جدی دنبال شود. به این ترتیب اطلاع از قیمت میوه خشک در مراحل بعدی قرار می گیرد.

شرکت صادرات خرمالو و کیوی خشک

فکر می کنید کدام یک از میوه خشک های ایرانی از نظر مشتری خارجی بهترین مورد است؟ به عنوان مثال خرمالو و کیوی برای صادرات مناسب هستند؟

خوشبختانه نکته ی مهمی که باعث شده تنوع تولید میوه خشک یک امر ایده آل برای صادرات باشد، بحث تنوع ذائقه ی مردم در کشورهای مختلف و مصرف میوه خشک های مختلف و متنوع است.

بنابراین صادرات چیپس های میوه به بازارهای جهانی محدود به یک محصول خاص نبوده و همین امر باعث می شود تا دستی باز در تولید، خرید تضمینی میوه خشک و عرضه داشته باشیم.

البته بدیهی است که درصدی که به هر یک از میوه های خشک ایرانی برای صادرات اختصاص داده می شود یکسان نباشد؛ اما قاعدتاً در یک جامعه ی ۸ میلیاردی می توان انواع بسیاری از میوه های خشک را به فروش رساند.

فروش هلو خشک اسلایس ممتاز

هلو میوه ای لطیف، خوشمزه و خوش عطر و در نتیجه پرطرفداری است و به همین دلیل بررسی این نکته که خشک شده ی آن مورد استقبال قرار گیرد، چندان دور از ذهن نخواهد بود.

به ویژه آن که میوه خشک هلو امروزه به شکل صنعتی و در حجم بالایی امکان تولید داشته و با بهترین کیفیت تولید می شود.

در حال حاضر برندهای مختلفی مانند میوه خشک ما سه تا، فروتی هیژا و بسیاری از موارد دیگر، در لیست انواع میوه خشک صنعتی، معمولاً هلو و شلیل خشک را گنجانده و حتی در مخلوط های چند میوه از آن استفاده می کنند.

میوه خشک شیراز، تهران، یزد، تبریز و شهرهای مختلفی بازارهای مناسب برای عرضه ی انواع میوه خشک بوده و می توان با فروش چیپس هلو و دیگر میوه های خشک صنعتی حاشیه ی سود بسیار خوبی به دست آورد.

بدیهی است که عرضه ی یک کیفیت ممتاز از هلو خشک در یک بسته بندی جذاب بسیار مناسب تر از فروش فله ای بوده و می تواند تأثیر خوبی در توسعه ی فروش داشته باشد.

عرضه میوه خشک مخلوط ۵ میوه صادراتی

با افزایش قیمت میوه خشک سال ۹۷ شاید برخی تصور می کردند که بازار میوه خشک روند رو به رشد خود را از دست داده و عرضه و فروش این محصولات با کاهش چشمگیری مواجه خواهد شد؛ این در حالیست که به صورت کلی همچنان شاهد معاملات میوه خشک در بازار هستیم و حتی این افزایش قیمت به نفع صادرات نیز تمام شده است.

بدین معنا که با کاهش ارزش پول ملی در این سال، زمینه برای توسعه ی صادرات بیش از پیش فراهم شده است.

اما یکی از پیشنهادات ویژه برای ورود میوه خشک به بازارهای جهانی، مخلوط کردن آن تحت ترکیب های چند میوه ای است؛ و یکی از مناسب ترین آن ها به لحاظ قیمت، مخلوط ۵ میوه است.

البته در تصمیم گیری این که کدام میوه ها باید در  ترکیب استفاده شود، باید متناسب با بازار هدف عمل کرد و در هر بازار ممکن است نوع میوه خشک ها و حتی درصد هر میوه در مخلوط با بازار یک کشور دیگر تفاوت داشته باشد.

سفارش تولید میوه خشک ویژه صادرات

با توضیحاتی که در خصوص تفاوت بازار میوه خشک در کشورهای مختلف عنوان شد، لزوم تولید بر اساس بازار هدف امری ضروری است و بنابراین موفقیت بیشتر در امر صادرات میوه خشک از آن شرکتی است که با درک درست از مشتری خارجی و نیازهای وی، در خصوص تولید میوه خشک به صورت سفارشی عمل کند.

طبیعی است که این روش برای افزایش فروش کارخانه میوه خشک کنی نیز امری به صرفه تر است و به صورت هدفمند تری اقدام به خرید میوه ی تازه و شروع پروسه ی تولید خواهد کرد.

کاملاً واضح است که این امر در پارت های اول شاید نیازمند تحقیق بیشتری باشد؛ اما برای پارت های بعد شرایط بهتری برای تولید و صادرات ایجاد خواهد شد.

ضمن آن که باید توجه داشت برای تداوم کار و سفارش های مجدد از سوی مشتری، ارائه تنوع در کیفیت، بسته بندی و خدمات امری ضروری بوده و حساسیت این امر در حوزه های صادراتی بیشتر خواهد بود.

پخش میوه خشک بسته بندی ممتاز

تمامی تلاش ها از تولید میوه خشک تا عرضه ی آن در بازار به جهت جلب نظر مشتری و برآوردن انتظارات وی انجام می شود چرا که در دنیای امروز تصمیم گیرنده ی نهایی در انجام یک معامله مشتری است و یک تولید کننده هر چند با ارائه ی بهترین محصول، بدون مشتری به نتیجه نمی رسد.

قاعدتاً تولید کنندگانی که واقف به اهمیت این موضوع بوده و از همان ابتدای کار و حتی قبل از این که در خصوص هزینه راه اندازی کارگاه میوه خشک کنی بیندیشند، به بازار فروش میوه خشک فکر می کنند و نیازهای مشتری را در نظر می گیرند، توفیق بیشتری در کار خود خواهند داشت.

بنابراین بسته بندی میوه خشک به عنوان یکی از گزینه هایی که از نظر مشتری مهم است باید به سمتی باشد که مشتری می خواهد و هر چه بتوان در این موضوع قوی تر و بهتر رفتار کرد، در کار پخش و فروش میوه خشک موفقیت بیشتری حاصل خواهد شد.

شرکت صادرات میوه خشک های خوش طعم ایرانی

اما میزان موفقیت شرکت صادرات میوه خشک تنها به کیفیت میوه خشک و قیمت مناسب و حتی بسته بندی ایده آلی که ارائه می دهد بستگی نداشته و مهم تر از این موارد بحث نحوه ی ارتباط با مشتری است که مهم است.

در واقع مدیریت ارتباط با مشتری در دنیای امروز اهمیت ویژه ای دارد و علاوه بر آن که باید به کیفیت محصول در ابعاد مختلف اندیشید، بایستی به ارتقای کیفیت خدمات نیز اهمیت داد.

خوش خلقی، پاسخگو بودن به مشتری در تمامی  مراحل کار از سفارش تولید گرفته تا فروش نهایی و تحویل بار، پشتیبانی و عمل به تعهدات از جمله گزینه هایی است که در این خصوص باید مورد توجه باشد.

بنابراین و با توجه به این که میوه خشک های خوش طعم ایرانی قابلیت های بالایی برای صادرات دارند، بایستی بتوان با عملکرد استاندارد و در حد کشورهای پیشرفته، نظر مشتری را برای خرید محصول جلب کرد.

تولید کننده انواع میوه خشک اعلا

وقتی صحبت از تولید میوه خشک می شود دامنه ی گسترده ای از محصولات کشاورزی مد نظر است و حتی محصولاتی مانند گوجه، سیر، موسیر، پیاز، قارچ، باقالی، هویج و انواع سبزیجات را در بر می گیرد.

در واقع ورود دستگاه های خشک کن به حوزه ی خشک کردن باعث شده تا تنوع بسیار بالایی از محصولات را در این حوزه شاهد باشیم.

البته شکی نیست که بهترین حالت برای خشک کردن روشی است که محصول به صورت طبیعی و حتی ارگانیک تولید شده و هیچ ماده ی شیمیایی و افزودنی در تولید آن دخالت نداشته باشد؛ و بنابراین برای این که بتوانیم همگام با بازارهای جهانی پیش برویم باید به این مسئله توجه بیشتری نمائیم.

امری که هم اکنون نیز مورد توجه برخی از تولید کنندگان قرار گرفته و با استفاده از روش های تولید متفاوت و حتی استفاده از دستگاه های خاص که بعضاً تولید داخل هستند، توانسته اند این امر را محقق سازند و امید است در آینده ای نزدیک این امر به صورت فراگیر و همه جانبه در ایران انجام شود تا در امر صادرات شرایط بسیار بهتری داشته باشیم.

توزیع میوه خشک وارداتی حبه

در چند سال اخیر بخشی از میوه خشک های ارائه شده در بازار ایران را میوه خشک های وارداتی تشکیل می دهند؛ محصولاتی که وارد کننده میوه خشک با سرمایه گذاری در واردات و عرضه ی آن در کشور، به سود مناسبی دست یافته است.

اما توزیع این محصولات امروزه با محدودیت هایی که برای واردات میوه خشک خارجی اعمال شده کار چندان راحتی نیست و بنابراین بهتر است به فکر محصولات جایگزین مانند میوه خشک های حبه ی ایرانی باشیم.

خوشبختانه در این امر حرکت های خوبی آغاز شده و امیدواریم تولید به سمتی پیش رود که علاوه بر میو خشک اسلایس، میوه خشک های حبه ی ایرانی نیز در بازارهای جهانی عرضه شود.

در مورد خشکباری مانند چیزبال نیز در حال حاضر مشابه داخلی نیز تولید می شود و اگر به صورت هدفمند و برنامه ریزی شده پیش برویم می توانیم درصد زیادی از میوه خشک و حتی خشکبار وارداتی را در ایران تولید کنیم.

کشت بلوبری، گوجی بری، گلدن بری، پاپایا و محصولاتی از این دست در ایران شروع خوبی برای این امر است و در کنار این مسئله استفاده از دستگاه خشک کن انجمادی می تواند تولید میوه خشک ایرانی را با کیفیت و ضریب رشد بیشتری همراه سازد

2

  1. قیمت این میوه ها اینقدر بالاس که نمیشه به مقدار دلخواه خرید کرد فقط به اندازه ای که هوس بکنی میشه بخریم این بسته بندیها که بیشترش داخل سیب ریختن اصلا بدرد نمیخوره

  2. سلام،بنده قصد خرید از سایتتون داشتم اطلاعات خیلی خوبی در مورد محصول تو سایتتون ارائه کردین،و بسیار جامع و تفکیک شده همه محصولات قرار دادین،فقط برای ثبت سفارش عمده هم لطفاً توضیح بفرمایید به چه شکل باید اقدام کرد؟ و قیمت ها برای خرید عمده رو هم درج بفرمایید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما