مجموعه ما شما را به خرید بهترین میوه خشک ایرانی و وارداتی و ماشین آلات و دستگاه های خط تولید میوه خشک دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

 • 9 − 5 =

قیمت میوه خشک مرغوب فله و بسته بندی در بازار ایران

قیمت میوه خشک با کیفیت برخی از موارد تأثیر گذار در تعیین قیمت میوه خشک بهترین قیمت میوه خشک ایرانی بازار میوه خشک مخلوط تغییرات قیمت میوه خشک ۹۸ فروش میوه خشک با نازل ترین قیمتها صادرات میوه خشک بازرگانی فروش میوه خشک عوامل موثر در قیمت گذاری میوه خشک لیست شرکت های پخش کننده میوه خشک فروش میوه خشک به قیمت درب کارخانه توزیع مستقیم میوه خشک تهیه انواع مختلف میوه خشک تولید انواع میوه خشک در ایران
قیمت میوه خشک مرغوب

قیمت میوه خشک مرغوب فله و بسته بندی در بازار فروش ایران بر مبنای فاکتور های مختلفی محاسبه می شود که از آن جمله می توان به مواردی از قبیل کیفیت، ساده یا مخلوط بودن و همچنین فله یا بسته بندی بودن آن اشاره کرد.

قیمت میوه خشک با کیفیت

میوه خشک از جمله محصولات جدید خشکباری است که با ورود انواع دستگاه های خشک کن صنعتی به بازار آجیل و خشکبار وارد شده است.

با توجه به سابقه ی تولید و مصرف انواع میوه به صورت خشک شده در روش های سنتی که از گذشته تا کنون مرسوم بوده است، پیش بینی این که انواع میوه خشک های جدید صنعتی نیز جای خود را در میان مشتریان پیدا کنند، چندان غیر ممکن نخواهد بود.

اما یکی از مهمترین گزینه ها در خصوص خرید میوه خشک، قیمت میوه خشک است؛ امری که به دلیل تولید شدن به روش صنعتی تفاوت قابل توجهی با ارقام مشابه در خشکبار سنتی دارد.

برخی از موارد تأثیر گذار در تعیین قیمت میوه خشک

 • میزان کیفیت میوه های تازه
 • آبدار یا گوشتی بودن میوه
 • فصل خشک کردن
 • نوع دستگاه خشک کن مورد استفاده
 • نحوه ی خشک کردن
 • بسته بندی یا فله بودن

بهترین قیمت میوه خشک ایرانی

همان گونه که انواع میوه های تولید شده در ایران، از کیفیت و طعم بسیار خوبی برخوردارند و همین عامل موجب صادرات انواع میوه ی تازه به کشور های مختلف شده است؛ در مورد خشک شده ی انواع میوه نیز همین شرایط وجود دارد.

در واقع انواع میوه های خشک شده ی ایرانی چه ارقامی که در گذشته به صورت سنتی خشک می شد و چه انواعی که با استفاده از شیوه های جدید صنعتی خشک می شوند، با عطر و طعمی مشتری پسند تولید می شوند و همین گزینه موجب شده تا در امر صادرات نیز موفقیت های خوبی داشته باشیم.

از طرفی اگر چه قیمت تمام شده در داخل کشور بالاست، اما با توجه به فاکتورهای کیفی و قیمتی مناسب برای سایر کشورها، در سال های اخیر بازارهای بسیار خوبی در خارج از کشور داشته ایم.

و خوشبختانه طعم و کیفیت انواع میوه خشک ایرانی اسلایس شده در کشورهای مختلف جهان با استقبال خوبی رو به رو بوده است.

همین استقبال از میوه خشک ایرانی با بهترین کیفیت می تواند عاملی برای برنامه ریزی جهت افزایش تولید میوه خشک به صورت هدفمند گردد که بدون شک موجب گسترش صادرات و خرید تضمینی میوه خشک در دیگر کشورها خواهد بود.

بازار میوه خشک مخلوط

بنا بر آن چه گفته شد، فروش عمده میوه خشک در سال های اخیر روند رو به رشدی را طی کرده است و شاهد افزایش استفاده از این محصول در شهرهای مختلف کشور هستیم.

اما نحوه ی عرضه ی میوه خشک به بازار به لحاظ ساده یا مخلوط بودن، بسته بندی یا فله بودن نیز از گزینه هایی است که در قیمت و میزان فروش میوه خشک مؤثر است.

به عنوان مثال قیمت میوه خشک تواضع به عنوان یکی از بهترین برندهای خشکبار در بازار ایران، در حالتی که در بسته بندی های شیک و به صورت مخلوط عرضه شده، یا این که به صورت فله و به صورت انواع مجزایی از میوه خشک ارائه گردد متفاوت خواهد بود.

به طور کلی به نظر م رسد بازار میوه خشک مخلوط شرایط بهتری در مقایسه با انواع میوه خشک های ساده دارد؛ شاید یکی از دلایل مهم آن را بتوان کیفیت رنگ، عطر و طعم انواع میوه خشک در یک مخلوط میوه خشک دانست.

در واقع خریدار با خرید مقداری از میوه خشک به صورت مخلوط، فرصت چشیدن انواع طعم ها را با قیمت مناسبی خواهد داشت.

اما  قیمت میوه خشک مخلوط با در نظر گرفتن این که چه تعدادی از میوه خشک در مخلوط استفاده شده و یا هر کدام چه قیمت و کیفیتی دارند محاسبه می شود.

تغییرات قیمت میوه خشک ۹۸

بدون شک یکی از مسائلی که در خصوص قیمت گذاری انواع محصولات و به تبع آن قیمت میوه خشک اهمیت اساسی دارد، بحث تغییرات قیمت است.

این که در هر فصل یا هر سال بایستی میوه خشک با چه درصدی از افزایش و یا احیاناً کاهش قیمت روانه ی بازار شود.

البته در بازار ایران، مسئله ی تورم و افزایش قیمت ها امری طبیعی است اما درصد افزایش آن نکته ی قابل تأملی است.

به طور کلی در خصوص قیمت میوه خشک در سال های اخیر می توان گفت که روندی افزایشی را شاهد هستیم، اما ضریب این افزایش در سال های مختلف یکسان نبوده است.

به عنوان مثال قیمت میوه خشک سال ۹۶ در مقایسه با سال قبل از  آن تفاوت فاحشی نداشت اما با توجه به نوسانات بازار ارز و تأثیر آن در بازار محصولات مختلف، قیمت میوه خشک سال ۹۷ به ویژه در شش ماهه ی اول با ضریب تند تری افزایش داشت.

اما تغییرات قیمت میوه خشک سال ۹۸ چگونه پیش بینی می شود؟

البته نوسانات نرخ ارز در ماه های آخر سال ۹۷ در مقایسه با سه ماهه ی تابستان کمتر بود و همین امر نیز موجب شد تا انواع میوه خشک ایرانی و استوایی عرضه شده در بازار، به یک ثبات نسبی دست یابند.

اما در هر حال علاوه بر نرخ ارز، مسائل دیگری مانند کمبود برخی از انواع میوه خشک به دلیل کاهش موجودی در آخر سال نیز در بحث تعیین قیمت میوه خشک مخلوط و بسته بندی و ورود آن به بازار موٍثر بودند.

بنابراین میوه خشک ۹۸ در سه ماهه ی نخست نیز به تبع موارد بیان شده، حالت افزایشی خود را ادامه داده است و ممکن است باز هم افزایش قیمت داشته باشیم.

فروش میوه خشک با نازل ترین قیمتها

در هر بازار درصد قابل توجهی از مشتریان به دنبال قیمت های ارزان هستند؛ بنابراین در بازار میوه خشک نیز چنین واقعیتی وجود دارد.

اما ارائه ی قیمت میوه خشک ارزان صرفاً به منظور خرید محصولی کم کیفیت و با مرغوبیت کمتر نیست؛ بلکه در مواردی محصول برای فرآوری مد نظر است و بنابراین سلامت محصول کفایت می کند.

به عنوان مثال در فرآیند تولید میوه خشک همه ی محصولات تولید شده به یک اندازه و درشت نیستند و در اصلاح خرد و یا خلال می شوند؛ بنابراین برای ارائه در یک لوکس فروشی و آجیل فروشی مناسب نخواهند بود.

در مقابل برای تولید محصولات فرآوری هم کیفیت و هم قیمت مناسبی خواهند داشت.

بنابراین ارائه ی ارزان ترین میوه خشک برای این دست از مشتریان گزینه ی بهتری خواهد بود.

البته میوه خشک های درجه دو و سه که به طور مثال از میوه های ریز تر و یا با کیفت کمتر تولید می شوند و یا به دلیل عدم تولید درست کیفیت چندان مطلوبی ندارند هم با قیمتی نازل تر به فروش می رسند.

لازم به ذکر است که قیمت میوه خشک ۹۶ و سال های قبل از آن و نیز قیمت میوه خشک سال ۹۷ در ابتدای سال، نرخ پایین تری در مقایسه با وضعیت کنونی داشته است؛ اما همان طور که بیان شد باز هم شرایطی برای ارائه ی قیمت های مناسب تر وجود دارد.

صادرات میوه خشک

همان طور که در صادرات خشکبار ایرانی از جایگاه خوبی برخوردار هستیم و محصول ما در کشورهای مختلفی طرفدار دارد؛ در مورد ميوه خشك نیز شرایط به همین ترتیب است و کیفیت و طعم این محصول در بازار جهانی مورد تأیید می باشد.

بنابراین در کنار برنامه ریزی برای فروش عمده میوه خشک در شهرهای مختلف کشور، می توان برنامه ریزی بسیار خوبی نیز برای صادرات میوه خشک داشت.

امری که در چند ساله ی اخیر توسط برخی از تولید کنندگان و شرکت های بازرگانی فعال در این حوزه انجام شده و بازخوردهای خوبی نیز داشته است.

اما قطعاً برای موفقیت در بازارهای جهانی نیازمند آشنایی کافی با شرایط فروش محصولات غذایی در هر کشور هستیم؛ چرا که هر کشور برای واردات محصولات، شرایطی دارد.

در صورت توجه درست به این مقوله و فروش انواع میوه خشک متناسب با نیاز هر بازار، می توان در صادرات میوه خشک بسیار موفق عمل نموده و راه را برای توسعه ی تولید میوه خشک نیز هموار نمود.

بازرگانی فروش میوه خشک

تولید و تهیه میوه خشک در ایران چه به صورت صنعتی و چه به شیوه ی سنتی آن، تاکنون بازار پرفروشی داشته و بنابراین بسیاری از شرکت های بازرگانی در خصوص خرید و فروش این محصولات برنامه ریزی و فعالیت می کنند.

این امر با توجه به رشد تولید دستگاه میوه خشک کن و به دنبال آن امکان تولید میوه خشک صنعتی در حجمی بالا، موجب شده تا زمینه برای گسترش فعالیت های بازرگانی فروش میوه خشک هموار گردد.

در واقع اگر تا کنون محصولاتی مثل زعفران و پسته از اصلی ترین محصولات صادر شده  در حوزه ی آجیل و خشکبار محسوب می شدند؛ توسعه ی تولید میوه خشک به روش صنعتی در حجم بالا، کیفیتی عالی و البته تنوع بسیار خوب، زمینه را برای رشد تجارت برون مرزی بسیاری از شرکت ها مهیا نموده که خود عاملی مهم در ارزآوری بیشتر برای کشور محسوب می گردد.

عوامل موثر در قیمت گذاری میوه خشک

چه عواملی در بحث قیمت گذاری میوه خشک عمده و خرده مؤثر هستند؟ بدیهی است که مانند بسیاری از محصولات، این امر تابع چندین عامل خواهد بود و البته درصد تأثیر تمامی موارد به یک اندازه نمی باشد.

برخی از موارد تأثیر گذار در قیمت میوه خشک :

 • کیفیت و درجه بندی میوه خشک
 • عرضه مستقیم یا واسطه ای
 • فروش میوه خشک به صورت بسته بندی یا فله
 • میوه خشک مخلوط یا ساده
 • میزان حجم خرید
 • وارداتی یا ایرانی بودن میوه خشک

به طور مثال انبه، آناناس، موز و نارگیل از میوه های وارداتی تولید می شوند و کاملاً واضح است که با قیمت بیشتری خریداری شده و در نهایت قیمت میوه ی خشک شده ی آن ها نیز بیشتر خواهد بود.

لیست شرکت های پخش کننده میوه خشک

با توجه به گسترش تولید انواع میوه خشک در شهرهای مختلف کشور، شرکت های بسیاری نیز در بحث هایی همچون بسته بندی و یا توزیع این محصولات فعالیت هستند.

البته هر کدام بسته به میزان سرمایه گذاری و چشم اندازی که دارند، میزان تولید، کیفیت، نوع بسته بندی و حتی قیمت میوه خشک بسته بندی و فله شرایطی مشابه ندارند.

لیست برخی از شرکت های تولید و پخش کننده میوه خشک به این صورت است:

 • چیسپو
 • فروتی
 • موژان
 • آسرولا
 • هرایین
 • سپهر پاک خراسان
 • باریزان

در حال حاضر برخی از تولید کنندگان، در بحث صادرات میوه خشک به بازار جهانی نیز فعال هستند اما هنوز ظرفیت بسیار بالایی برای توسعه ی این بخش داریم.

فروش میوه خشک به قیمت درب کارخانه

اما در بحث نحوه ی عرضه و فروش میوه خشک، همچون سایر محصولات مصرفی، دو روش واسطه ای و عرضه مستقیم می تواند مورد استفاده واقع شود.

بدون شک و با توجه به قیمت بالای میوه خشک، روش دوم می تواند دامنه ی بیشتری از مشتریان را پوشش دهد و این امر به کمک خرید اینترنتی میوه خشک به راحتی میسر می باشد.

البته در این روش از خرید باید بحث هزینه ی حمل و نقل را نیز در نظر گرفت.

قاعدتاً اگر بتوان از اینترنت به عنوان روشی برای فروش عمده میوه خشک به قیمت درب کارخانه بهره گرفت، این هزینه ها نیز قابل چشم پوشی خواهد بود.

توزیع مستقیم میوه خشک

در بحث توزیع میوه خشک به صورت مستقیم، عوامل مختلفی مورد توجه هستندمانند ارائه ی قیمت و البته کیفیت مناسب.

در واقع وجود واسطه ها در حوزه های اقتصادی و در بسیاری حالات تأثیر قابل توجهی در بحث افزایش قیمت محصولات داشته و بنابراین در صورتی که در مورد میوه خشک نیز توزیع به صورت واسطه ایا و غیر مستقیم انجام بگیرد، این قاعده برقرار خواهد بود.

از طرفی در بحث کیفیت نیز توزیع مستقیم با اطمینان بیشتری همراه هست؛ به ویژه اگر پخش میوه خشک وارداتی مد نظر باشد.

همان طور که می دانید میوه خشک های وارداتی همیشه به صورت قانونی وارد کشور نشده و در بحث تاریخ تولید و انقضاء و سلامت محصول همه ی گزینه ها قابل قبول نیستند.

بنابراین اگر توزیع میوه خشک به صورت مستقیم انجام گیرد، امکان کنترل بیشتری به لحاظ کیفیت قابل قبول نیز قابل اعمال خواهد بود.

به طور کلی عرضه مستقیم میوه خشک شرایط قابل قبول تری هم برای تولید کننده و هم برای مشتری و خریدار این محصول ایجاد می کند.

تهیه انواع مختلف میوه خشک

تنوع بالایی که در ایران به لحاظ تولید میوه وجود دارد، زمینه را برای تولید میوه خشک های خوشمزه و متنوع فراهم کرده است.

تولید انواع میوه خشک در ایران

 • آلو شابلون
 • آلو کالیفرنیا
 • توت فرنگی
 • هلو
 • شلیل
 • خربزه
 • طالبی
 • هندوانه
 • انبه
 • خرمالو
 • پرتقال
 • کیوی
 • سیب
 • آناناس
 • نارگیل
 • موز

 از جمله میوه خشک هایی هستند که در کشور تولید می گردند.

شکل ظاهری بسیاری از این محصولات به صورت حلقه ای و اسلایس شده است و البته برخی از تولید کنندگان در بحث میوه خشک حبه ای ایرانی نیز فعال هستند.

در مورد نحوه ی تهیه ی انواع میوه خشک نیز دستگاه های خشک کن بسیاری در مدل ها و کارکردهای مختلفی وجود دارد که کار خشک کردن را با کیفیت و سرعت قابل توجهی فراهم نموده است.

معصومه ساقی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ما شما را به خرید بهترین میوه خشک ایرانی و وارداتی و ماشین آلات و دستگاه های خط تولید میوه خشک دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

 • 7 − 2 =
0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید