تولید دستگاه خشک کن میوه صنعتی با بالاترین استاندارد

ساخت دستگاه خشک کن میوه صنعتی با بالاترین استاندارد این امکان را فراهم می کند که علاوه بر بازده بالا و صرفه جویی در هزینه های مصرفی، محصولی با کیفیت و ممتاز تولید کنیم؛ امری که برای فروش در بازار داخلی و به ویژه صادرات بسیار حائز اهمیت می باشد.

سفارش ساخت دستگاه خشک کن صنعتی

معمولاً دستگاه ها و ماشین آلات صنعتی به دو صورت ارائه می شود؛ دستگاه هایی که از قبل طراحی و تولید شده و در ظرفیت هایی مختلفی وارد بازار می شود که خود شامل اندازه ها و مدل های متفاوتی است؛ و یا دستگاه هایی که به سفارش و طبق درخواست مشتری به لحاظ ابعاد، ظرفیت و تجهیزات تولید می شوند.

دستگاه های خشک کن کابینی صنعتی نیز جزء دستگاه هایی هستند که معمولاً بسته به نیاز مشتری و بر اساس درخواست وی ساخته می شوند.

البته هر شرکت ابعاد و استانداردهای خود را برای طراحی دارد؛ اما مشتری می تواند از میان دستگاه های مختلفی که امکان تولید دارد، گزینه ای متناسب با نیاز خود را انتخاب نماید.

در این خصوص نوع انرژی مصرفی، جنس بدنه، عایق بودن آن، تک فاز یا سه فاز بودن و مواردی از این دست را می توان نام برد.

تجهیز و راه اندازی خط تولید میوه خشک

تجهیزات صنعتی خشک کن میوه و سبزیجات شامل چه مواردی است؟ طبیعی است که پاسخ به این سؤال در ابعاد کوچک، متوسط یا بزرگ و همچنین بسته به نوع محصول متفاوت خواهد بود.

به عنوان مثال نوع خرد کنی که برای میوه مورد استفاده قرار می گیرد با خرد کن متناسب با سبزی متفاوت است.

و یا در بحث میوه، نوع دستگاه های مورد نیازی که معمولاً به همراه خرید خشک کن به آن ها نیاز داریم بسته به این که قصد کار در سطح خانگی یا کارگاهی و یا کارخانه ای را داریم فرق می کند.

دستگاهی برای شستشوی میوه ها و همچنین موردی مانند دستگاه اسلایسر میوه که موجب می شود در هنگام برش های حلقوی، حبه ای و یا خلالی برش هایی یکسان و یکنواخت داشته باشیم، هسته گیر و همچنین دستگاه های جانبی مانند میز کار از جمله مواردی است که با توجه به نوع و سطح کار انواع و ظرفیت های مختلفی از آن تولید و ساخته می شود.

اما بهترین انتخاب برای ما کدام مورد خواهد بود؟ پاسخ به این سوال را می توان با مشورت با یک کارشناس فروش آگاه و البته متعهد و دلسوز به دست آورد.

کارخانه تولیدی میوه خشک صنعتی اسلایس

همان طور که در صنایع مختلف، تولیدی ها در سطوح خانگی، کارگاهی و یا کارخانه فعال بوده و هر کدام از موارد فوق خود دارای انواع مختلفی هستند، در مورد صنعت خشک کردن میوه نیز سطوح کاری متفاوت است.

همین تفاوت سطوح باعث شده که امروزه تولید کننده های متعددی در شهرهای مختلف، مشغول به این حرفه شوند؛ از کارخانه میوه خشک کنی در تهران گرفته تا تولید خانگی در شهرستان های مختلف که بخشی از نیاز بازار را تأمین می کنند.

بنابراین تعداد تولید کننده ی این محصول در سطح کشور قابل توجه است و البته روز به روز بر شمار آن ها افزوده می شود.

البته باید توجه داشت که به صرف راه اندازی یک کارخانه و یا یک تولیدی در سطح کارگاهی و یا حتی خانگی و بدون در نظر گرفتن امکان فروش این محصول، نمی توان تجارتی موفق و سودمند را تجربه کرد.

واضح است که در این خصوص، هم باید به ارتقای سطح کیفی محصولات تولیدی توجه داشت و هم مسئله ی بازاریابی و تبلیغات به منظور ایجاد بستری مناسب برای فروش به صورت جدی دنبال شود.

قیمت خشک کن میوه صنعتی بهداشتی

قیمت دستگاه میوه خشک کن گازی بر اساس چه معیارهای مشخص و ارائه می گردد؟ طبیعی است که جنس مواد به کار گرفته شده توسط شرکت های مختلف، نوع و کیفیت تجهیزات مورد استفاده برای ساخت و همچنین سطح استاندارد و بهداشت دستگاه ها شرایط یکسانی نداشته و بر این اساس نرخ های مختلفی را در بازار مشاهده می کنیم.

اما بهترین مورد برای سفارش کدام است؟

در پاسخ به این سؤال باید توجه داشت که امروزه مشتریان به دنبال کیفیت های برترند و بنابراین در انتخاب دستگاه به عنوان وسیله ای که تأثیر مستقیمی بر سطح کیفی محصولات تولید شده در آن دارد نیز باید این امر مورد توجه قرار گیرد.

در واقع اگر فقط به فکر کاهش هزینه های راه اندازی این کسب و کار بوده و از کیفیت و کارایی دستگاه غافل بمانیم، نخواهیم توانست سطح توقعات مشتریان هوشمند و کیفیت محور امروزی را برآورده کنیم و این جاست که از میان لیست انتخابی مشتریان کنار گذاشته خواهیم شد؛ آن هم در شرایطی که با تعداد رقبای روز افزونی سرو کار داریم.

البته تنها کیفیت دستگاه نمی تواند سهم ما را در بازار بیشتر کند و قبل از این موضوع باید مشتری برای عرضه داشته باشیم؛ اما اگر بسترهای مشتری یابی را فراهم کرده باشیم، با ارائه ی محصولی ضعیف و بی کیفیت از ادامه ی حرکت باز خواهیم ماند.

فروش خشک کن صنعتی انواع میوه

تولید و ساخت دستگاه ها و ماشین آلات کشاورزی، امروزه تحول بزرگ و عمیقی در این حوزه به وجود آورده و بسیاری از کارهایی که تا دیروز به شیوه ی سنتی و با نیروی انسانی انجام می گرفت؛ اکنون در سطح کیفی بالاتر، با سرعت بیشتر و صرف هزینه ی کمتری به کمک انواع ماشین آلات صورت می گیرد.

اما بخشی از این ماشین آلات را دستگاه های مورد استفاده در بخش صنایع تبدیلی تشکیل می دهند؛ مواردی همچون دستگاه خشک کن محصولات کشاورزی که باعث شده خشک کردن محصولات بسیار بهتر از گذشته به لحاظ کیفیت، تنوع، بهداشت و البته حجم تولید انجام گیرد.

خوشبختانه محصولات متنوعی را می توان در این دستگاه ها خشک کرد؛ از انواع میوه و سبزیجات، صیفی جات، محصولات پروتئینی و حتی لواشک.

واضح است که هر کدام از محصولات مذکور طیف متنوعی از محصولات را در بر می گیرد و استفاده از این ماشین آلات کمک بزرگی به توسعه ی این صنعت نموده است.

تولید کننده انواع دستگاه خشک کن

امروزه دستگاه های صنعتی که برای خشک کردن انواع میوه به کار گرفته می شوند دارای انواع مختلفی به لحاظ کیفیت، نحوه ی عملکرد، بازده و سطح کیفی هستند و البته در کشور ما نیز این ماشین آلات طراحی و ساخته می شود.

طبیعی است که هزینه ی ساخت و قیمت تمام شده ی دستگاه ها و محصول تولید شده در آن ها متفاوت باشد و به همین دلیل بایستی بحث فروش محصول نیز در نظر گرفت.

به عنوان مثال دستگاه های انجمادی محصولی بسیار با کیفیت به ما ارائه می دهند اما قیمت تمام شده ی تولید در آن ها بالا بوده و این امر موجب می شود تا در بحث قیمت گذاری برای فروش و عرضه ی آن به بازار با مشکل مواجه شویم.

اما یکی از به صرفه ترین و رایج ترین دستگاه هایی که برای تولید  میوه جات خشک در کشور مورد استفاده قرار می گیرد، خشک کن های کابینی هستند که هم سطح کیفی قابل قبولی ارائه می دهند و هم قیمت تمام شده ی مناسب تری در مقایسه با دستگاه هایی همچون انجمادی دارند.

از طرفی این کیفیت در حدی است که در بازارهای جهانی نیز عرضه شده و مورد استقبال قرار گرفته است.

دستگاه میوه خشک کن مشهد، تهران، کرج و بسیاری از شهرهای کشور از جمله مواردی است که در این صنعت می توان به آن اشاره نمود.

طراح و سازنده ی انواع خشک کن گازی

اشاره شد که طراح و سازنده ی دستگاه های خشک کن کابینی در کشور در شهرهای متعددی فعالیت می کنند که از آن جمله می توان دستگاه خشک کن میوه اصفهان را نام برد.

این پراکندگی موجب می شود تا مشتریان بتوانند نیاز خود را به خرید دستگاه در نزدیک ترین محل نسبت به محل سکونت خود تأمین نمایند.

البته مسئله ای که از آن نمی توان غافل بود عدم یکسان بودن سطح کیفی و استاندارد شرکت های سازنده ی دستگاه و بحث خدمات و پشتیبانی است که با توجه به رقابت روز افرونی که علی رغم نوپا بودن تولید میوه های خشک به روش صنعتی در کشور شاهد هستیم، اهمیت زیادی به خود می گیرد.

در واقع مهم است که دستگاه خود را از کدام شرکت انتخاب کنیم و آیا علاوه بر کارایی خود دستگاه، در ادامه ی کار از لحاظ مشکلات تولید و کار با دستگاه نیز مورد حمایت قرار خواهیم گرفت؟

و مسئله ی مهمتری نیز مطرح است و آن بحث فروش محصول تولید شده است که موجب می شود نیاز به بررسی بازار فروش این محصول حتی قبل از سرمایه گذاری برای راه اندازی خط تولید آن اهمیت مضاعفی به خود بگیرد.

بر این اساس و با توجه به ادعاهای برخی از شرکت ها مبنی بر خرید محصول تولید شده توسط آن ها، بایستی قبل از شروع کار، تحقیق بیشتری در این زمینه داشته باشیم.

بهترین مارک دستگاه میوه خشک کن صنعتی کابینی

بهترین مارک دستگاه میوه خشک کن صنعتی در انواع گازی و کابینی را باید از کدام شرکت خریداری نمود؟ سؤالی که توسط بسیاری از افراد برای خرید این محصول مطرح می شود و البته روش هایی برای یافتن پاسخی درست برای آن وجود دارد.

قاعدتاً یکی از بهترین روش هایی که می تواند ما را به نتایج قابل قبولی برساند، مراجعه به کارگاه ها و کارخانجاتی است که با ماشین آلات همان برند کار خود را شروع کرده و مشغول تولید محصول هستند.

در واقع نظر مشتریان و مصرف کنندگان قبلی می تواند در این زمینه برای ما راهگشا باشد.

همچنین توجه به آمار پرفروش ها در بازار نیز گزینه ای است که در این راستا می تواند مفید واقع شود.

زمانی یک برند می تواند در لیست پرفروش های یک محصول قرار بگیرد که تعداد مشتریان راضی بیشتری داشته باشد و البته توجه به مدت محبوبیت نیز مهم است.

بنابراین اگر یک برند خاص برای بیشتری محبوب واقع شده طبیعی است که جزء بهترین های بازار بوده است.

عرضه انواع دستگاه خشک کن گالوانیزه

اما دستگاه هایی که برای خشک کردن انواع محصولات کشاورزی مانند میوه و سبزی طراحی می شوند از چه جنسی ساخته می شوند؟

طبیعی است که در خصوص ماشین آلات صنعتی، بسته به نوع دستگاه، مواد مورد استفاده در ساخت بدنه و حتی تجهیزات جانبی آن متفاوت باشد.

به عنوان مثال برای طراحی و تولید دستگاه خشک کن گوجه فرنگی در نوعی که با قیمت تمام شده ی مناسبی ساخته شود و همزمان کیفیتی مطلوب از کار با آن را داشته باشیم، می توان از جنس گالوانیزه برای بدنه استفاده کرد.

در واقع جنس بدنه ی خشک کن های کابینی می تواند گالوانیزه و یا استیل باشد اما در صورت استفاده از استیل هزینه های ساخت بالا خواهد رفت؛ و واقعاً نیازی به این همه هزینه برای تولید این دستگاه نداریم.

در عوض بهتر است به فکر بازار فروش میوه و گوجه خشک و به دنبال آن توسعه ی تولید باشیم.

حتی بحث تولید در فصل فراوانی این محصول و بحث ذخیره سازی برای زمانی که قیمت میوه جات تازه افزایش می یابد و یا عملاً در بازار عرضه نمی شود نکته ی مهمتری خواهد بود.

ساخت خشک کن تمام اتوماتیک صنعتی و خانگی

مانند بسیاری از ماشین آلات صنعتی که از نظر میزان صنعتی و مکانیزه بودن انواع متفاوتی دارند، در مورد ماشین آلات مورد نیاز جهت خشک کردن محصولات نیز با انواع متفاوتی در بازار رو به رو هستیم.

دستگاه هایی که به صورت نیمه صنعتی و یا صنعتی و تمام اتوماتیک کار می کنند و خود انواع مختلف خانگی و یا کارخانه ای دارند.

بنابراین اگر قصد خرید دستگاه خشک کن انگور و سایر میوه جات را داریم نیز باید متناسب با میزان سرمایه و سطح بازاری که برای فروش این محصولات در نظر گرفته ایم بهترین دستگاه ساخته شده را خریداری نمائیم.

بدیهی است که دستگاه های تمام اتوماتیک از نظر صرفه جویی زمانی و تعداد نیروی کار گزینه ی بهتری هستند، اما به شرط آن که از امکان فروش محصولاتمان پس از تولید مطمئن باشیم و بدانیم دوره ی بازگشت سرمایه و رسیدن به سود، منطقی می باشد.

لیست قیمت انواع خشک کن میوه و سبزی

یکی از مهمترین سؤالاتی که برای ورود به صنعت میوه خشک مطرح می شود بحث قیمت دستگاه ها و درخواست لیست قیمت از انواع دستگاه های مورد نیاز برای شروع این کار است.

حال آن که اساساً قبل از مشخص شدن میزان سرمایه، متراژ مکانی و مهمتر از این دو، بحث فروش محصول پس از تولید فاکتور مهمتری بوده و باید متناسب با نیاز و هدف هر مشتری دستگاه ها و تجهیزات، معرفی و عرضه شوند.

در این حالت حتی ممکن است قیمت دستگاه خشک کن میوه صنعتی دست دوم گزینه ی بهتری برای یک مشتری در مقایسه با خرید دستگاه دست اول اما نیمه صنعتی باشد و یا برعکس.

در واقع قدرت فروش و بازاریابی مشتریان، تعداد نیروی کار در دسترس، میزان سرمایه و مکان مورد نیاز برای شروع این حرفه برای تمامی مشتریان یکسان نیست و طبیعی است که به صرف داشتن یک لیست قیمت و بدون راهنمایی درست، نمی توان انتخابی آگاهانه داشت.

فروش انواع دستگاه های خط تولید میوه خشک

برای تجهیز و راه اندازی یک خط تولید مناسب و کامل نیاز به چه موارد و دستگاه هایی داریم؟

همان طور که در بخش قبل اشاره شد تمامی مشتریان از نظر مواردی مانند سرمایه و مکان در یک سطح مشخص و یکسان قرار ندارند و از این رو دستگاه هایی که به هر کدام از مشتریان معرفی می شود نیز متفاوت خواهد بود.

بر این اساس باید قیمت دستگاه اسلایسر میوه و تمامی تجهیزاتی که برای راه اندازی این کسب و کار نیاز داریم متناسب با سطوح نیاز مشتریان و حجم کاری آن ها معرفی شده و تمامی تجهیزات را به صورت درست معرفی نمائیم.

در مورد شستشو، هسته گیری و خشک کردن نیز بسته به هر مشتری نوع تجهیزات متفاوت می باشد. 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما